Leasing zwrotny

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny zwany również re-leasingiem lub wtórnym leasingiem, polega na tym że jeśli właścicielem określonego środka trwałego możemy go zawsze sfinansować w leasingu zwrotnym. Leasingobiorca w umowie pełni dodatkową rolę jako dostawca, za sprzedaż przedmiotu do firmy leasingowej dostawca otrzymuje zapłatę za fakturę.

Korzyści z leasingu zwrotnego:

 • brak opłaty wstępnej,
 • szybka decyzja i wypłata środków,
 • dogodny okres spłaty,
 • nie obniża zdolności kredytowej,
 • rata jest kosztem uzyskania dochodu.

W przypadku przedmiotu używanego zamów wycenę – lista rzeczoznawców 

Leasing zwrotny a refinansowanie

Odpowiednikiem finansowania w leasingu zwrotnym jest kredyt zwany refinansowaniem poniesionych nakładów głównie samochodów osobowych i ciężarowych nie jest ważna data zakupu, może być nawet z przed 10 lat, nie jest ważna też faktura, jeśli kupiłeś przedmiot na zaniżonej fakturze nic się nie przejmuj. Sprawdzamy tylko wartość rynkową na podstawie Info-eksperta lub wyceny rzeczoznawcy.

 

Leasing zwrotny odwrotny releasing

Warunki leasingu zwrotnego samochodów i maszyn

 • okres do 84 mc;
 • nowy i używany do 10 lat;

Warunki leasingu zwrotnego nieruchomości

 • okres do 150 mc;
 • nowy i używane;

Przedmioty w leasingu zwrotnym nieruchomości

 1. biurowce;
 2. lokale usługowe;
 3. hale produkcyjne i magazynowe;
 4. hotele i restauracje;
 5. galerie handlowe.

Umowa wygląda standardowo jak w tradycyjnym leasingu operacyjnym lub finansowym. Dodatkowym atutem jest brak fizycznej opłaty przez leasingobiorcę do leasingodawcy.

leasing zwrotny

Zalety leasingu zwrotnego:

Leasing zwrotny stosowany jest zamiennie np. zamiast kredytu obrotowego, który musimy odnawiać raz w roku co jest kłopotliwe, czasochłonne i nieekonomiczne. Leasing jest prostszą i dużo szybszą metodą na odzyskanie zamrożonego kapitału. Decyzja podejmowana jest przeważnie w ciągu jednego dnia a w kolejnym możemy podpisać umowę i otrzymać środki do obrotu.

Kolejnym plusem to dokumenty, nie musimy ich przygotowywać aż tyle co do banku. Zaoszczędza nam to czas, a czas to pieniądz, dlatego zgłoś się do nas z wykazem środków trwałych lub tabelą amortyzacyjną, a my powiemy jaki sprzęt możemy finansować w leasingu zwrotnym.

Leasing zwrotny to również koszty, cała rata leasingu operacyjnego jest kosztem uzyskania przychodu, co pozwala na płacenie niższych podatków.

Zapraszamy do bezpłatnego i niezobowiązującego spotkania

 

Leasing zwrotny