Leasing maszyn budowlanych

Maszyny budowlane towarzyszą nam w wielu sytuacjach od budowy domu, biurowca a także autostrad, wiaduktów i mostów. Leasing maszyn budowanych jest z jednym najlepszych narzędzi finansowych nie wymagającego zaangażowania dużego kapitału.

Leasing maszyn budowlanych

Najwięcej maszyn budowlanych wykorzystuje się przy budowie dróg ekspresowych oraz mostów. Zastosowanie mają tutaj specjalistyczne urządzenia do układania asfaltu, walce, kruszarki jak również wywrotki oraz inne maszyny specjalistyczne.

Kolejnym ważnym sektorem jest deweloperka. Tutaj wykorzystywane są koparki na pierwszych frontach robót, później dochodzą samochody typu gruszka z płynnym cementem, dodatkowo możemy spotkać dźwigi, wszelkiego rodzaju podnośniki jak również rusztowanie. Te wszystkie składniki możemy sfinansować leasingiem maszyn budowanych.

Leasing maszyn budowlanych krok po kroku

 1. Wybierz maszynę u dostawcy
 2. Wyślij nam fakturę proforma
 3. Zapoznaj się z ofertę
 4. Prześlij nam swoje dokumenty rejestrowe i finansowe
 5. Podpisz umowę
 6. Odbierz przedmiot

leasing maszyn budowlanych

Leasing maszyn budowlanych używanych

W leasingu maszyn budowlanych kielujemy się wartością rynkową, dlatego niezbędna jest wycena rzeczoznawcy, która określa faktyczną wartość i stopień zużycia się przedmiotu. Operat szacunkowy maszyny wymagany jest dopiero po pozytywnej decyzji, także nie ma mowy na narażanie klienta na niepotrzebne koszty. Leasing maszyn budowlanych w zależności od stawki amortyzacyjnej może wynosić od 24 nawet do 84 miesięcy. Wkład własny od 0 do 45%.

W przypadku maszyn budowlanych używanych często stosuje się pożyczkę leasingową lub leasing finansowy ze względu na brak podatku VAT. Przy takim sposobie finansowania nie musimy przestrzegać minimalnego okresu jaki wynosi w leasingu operacyjnym 40% normatywnej amortyzacji.

Leasing maszyn budowlanych – rodzaje

 • maszyny do budowy dróg
 • maszyny do budowy mostów
 • maszyny do budowy wiaduktów
 • maszyny do budowy infrastruktury kolejowej
 • maszyny do budowy budynków

Leasing maszyn budowlanych kalkulator