Leasing samochodu używanego

Leasing samochodów używanych – bez ograniczeń wiekowych. Może być to zarówno dziesięcioletni samochód jak również samochód zabytkowy, który ma 25 lub więcej lat. Pamiętajmy jednak o ograniczeniu kwotowym, które wynosi minimum 25 000 zł netto za taki samochód. Górna granica nie istnieje – zależy to od zdolności leasingobiorcy.

Leasing samochodów używanych – na czym polega?

Samochodem używanym nazywamy każdy samochód, który ma przynajmniej sześć miesięcy lub drugiego właściciela. Przy pierwszym właścicielu jakim jest salon samochodowy, który zarejestrował auto na siebie – spotykamy pojęcie samochodu demonstracyjnego, który jest traktowany jako nowy samochód jeśli od daty produkcji nie minęło 12 miesięcy.

Samochód używany w leasingu

Leasing samochodów używanych zaczynamy od sprawdzenia podatku VAT jaki obowiązuje na wybranym prze nas aucie. W Polsce możemy spotkać się ze stawką 23% VAT wtedy polecamy wzięcie samochodu w leasingu operacyjnym lub ze stawką ZW (zwolniony z VAT) do takiego auta zastosujemy pożyczkę leasingową aby nie doliczać VAT w wysokości 23% bo można tylko odliczyć 50% w przypadku leasingu samochodu osobowego, oczywiście istnieje możliwość odliczenia 100% VAT ale samochód musi być wykorzystywany na cele firmowe w 100% oraz musi być prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu w formie tradycyjnej karty lub akceptowalne są również wydruki z GPS. Kara jaką możemy otrzymać za złe odliczanie VAT od samochodu osobowego wynosi do 16 128 000 zł.

Leasing samochodów używanych – atuty:

 • samochody osobowe wiek bez ograniczeń (kwota min. 25 tyś zł.),
 • samochody ciężarowe wiek do 15 lat (kwota min. 35 tyś. zł.),
 • opłata wstępna od 10 %,
 • brak wyceny przy autach osobowych,
 • brak zaświadczeń US i ZUS,
 • brak liczenia zdolności finansowej,
 • uproszczone procedury do 250 tyś. zł.

Leasing samochodu używanego – krok po kroku

 1. Znajdź samochód i weź fakturę pro-forma;
 2. Jeśli masz problem ze znalezieniem samochodu – napisz na: samochody@dg-finanse.pl;
 3. Wyślij wniosek do Doradcy DG – INWEST;
 4. W uproszczonej procedurze otrzymasz szybką decyzję;
 5. Umowę możesz podpisać w swojej siedzibie;
 6. Kolejno następuję rejestracja, ubezpieczenie i płatność za samochód;
 7. Wydanie auta przez dostawcę.

leasing samochodów używanych

Jakie musisz spełnić warunki, aby leasingować używane auto?

 1. Musisz posiadać firmę z polskim NIP;
 2. Powinieneś mieć wybrany samochód;
 3. Wypełniasz wniosek on-line;
 4. Dokumenty rejestrowe – CEiDG lub KRS;
 5. Dowód osobisty lub paszport;
 6. Dokumenty finansowe – w procedurze uproszczonej nie są wymagane;
 7. Zaświadczeń ZUS i US – nie wymagamy do kwoty 500 000 zł.

Leasing samochodów używanych dzielimy na auta:

 • samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony,
 • samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony,
 • ciągniki siodłowe i naczepy,
 • samochody specjalistyczne.

Wykup samochodu używanego po okresie leasingu

Pamiętajmy, że jeśli na początku ustalamy niski wykup na 1% i chcemy po skończonym leasingu na samochód używanego sprzedać takie auto musimy się liczyć z zapłata podatku dochodowego od różnicy miedzy zakupem a sprzedażą. Nasza firma rekomenduje większe wykupu średnio 20 – 30 % gdzie różnice przy sprzedaży nie są tak drastyczne a z racji przeniesienia kapitału na koniec umowy leasingowej mamy dodatkowy atut w postaci niższej raty.

Dla firm które szukają kosztów i zależy im jak na największych ratach, przygotowaliśmy leasing z harmonogramem rat degresywnych czyli od największych do najmniejszych co pozwala uniknąć płatności wyższych podatków dochodowych w leasingu samochodu używanego.

Kolejną opcją na uniknięcie podatku od różnicy sprzedaży jest wzięcie kolejnego samochodu z wyższa wpłatą własną w tym samym miesiącu co pozwoli na zbilansowanie kosztów między sprzedażą a zakupem. Maksymalny wykup samochodu z leasingu jaki możemy ustalić wynosi 45% jak również wpłata początkowa jaką możemy wnieść do leasingu samochodu używanego wynosi 45%

Zobacz film – leasing samochodu niska rata

Leasing auta używanego

Leasing samochodów używanych to wyzwanie dla klientów, nie dość że trzeba znaleźć odpowiedni samochód to dodatkowo trzeba poszukać odpowiedniego finansowania. W Polsce większość firm leasingowych niechętnie udziela finansowania w leasingu samochodowym na auta używane, gdyż nie ufają dostawcom odnośnie faktycznego stanu auta. Począwszy od przekręconych liczników, po składania go z kilku aut w jeden samochód. Można uniknąć tych sytuacji zamawiając wycenę samochodu. Ceny kształtują się od 300 zł do 500 zł netto, ale czasami warto ponieść taki wydatek. Natomiast jeśli nie chcemy wyceny i sami pojechaliśmy np. do serwisu sprawdzić taki samochód to możemy odstąpić od takiej wyceny.

Samochód używany w leasingu – leasing auta używanego

DG – INWEST działa jako broker reprezentując interesy klienta zawsze szuka optymalnego rozwiązania pod kątem finansowym i podatkowym na sfinansowanie auta w leasingu samochodu używanego. Nawet jeśli to auto nie jest kupione od autoryzowanego dealera oraz jeśli ma więcej niż 10 lat. Dla nas liczy się klient jeśli taki samochód, który sobie wybrał i mu się podoba to naszym zadaniem jest go sfinansować.

Leasing samochodu używanego – ubezpieczenie

W leasingu samochodów używanych wymagane jest pełne ubezpieczenie OC/AC/NW oczywiście dopuszcza się rezygnację z ubezpieczenia AC w przypadku starszych samochodów, które mają już powyżej 10 lat. Warto tez pomyśleć o dodatkowej polisie w postaci GAP na wypadek kradzieży lub szkody całkowitej. Koszt ubezpieczenia GAP w zależności od wartości auta zaczyna się od 550 zł na cały rok.

UBEZPIECZENIE GAP – SPRAWDŹ 

leasing samochodu używanego

Zapraszamy do kontaktu z Doradcą

Leasing samochodu używanego