Leasing komputerów i sprzętu komputerowego

Leasing komputerów to również serwery, oprogramowanie przeznaczony jest na najnowsze technologie: m.in. sprzęt komputerowy stacjonarny jak też przenośny, sprzęt kserograficzny i telekomunikacyjny, nowoczesne urządzenia biurowe i różnego rodzaju inne przedmioty wchodzące na nasz rynek.

Leasing komputerów

Leasing komputerów to jedna z najbardziej popularnych form finansowania samych komputerów jak również monitorów, drukarek czy oprogramowania. Komputery mają jedną z najwyższych amortyzacji, bo aż 30% oznacza to, że księgową zużywają się przez 3 lata i 3 miesiące i de facto tak jest. Biorąc leasing komputera na krótszy okres możemy jeszcze bardziej obniżyć podatek gdyż leasing pozwala na zaksięgowanie w koszty opłaty wstępnej, rat i wykupu jeśli występuje. Podobne jak wynajmujemy samochody, możemy też wynajmować komputery na okres od 24 do 48 mc i po tym okresie oddać sprzęt firmie leasingowej. Firma leasingowa te komputery czyści z naszych danych i dalej odsprzedaje do krajów z ameryki południowej.

Leasing sprzętu komputerowego

Budując sieć w biurze, wykorzystujemy do tego nie tylko komputery, ale całą infrastrukturę łącznie z drukarkami sieciowymi jak również wspólnymi dyskami, serwerami i specjalistycznym oprogramowaniem. Te wszystkie przedmioty możemy sfinansować w leasingu sprzętu komputerowego, okres od 18 do 48 mc w leasingu operacyjnym, a wpłata własna od 0 do 45%.

Leasing serwerów

Jako DG – INWEST jesteśmy przygotowani na finansowanie seterów dyskowych, serwerów obliczeniowych jak również całej serwerowni w postaci data center. W skład serwerowni wchodzą specjalistyczne pomieszczenia lub całe budynki jk również infrastruktura chłodzenia, odprowadzania ciepła, systemy gaśnicze, agregaty, szafy rakowe, oprogramowanie i inne podzespoły które możemy sfinansować w leasingu serwerów.

Warunki leasingu komputerów

 • Opłata wstępna od 0%,do 45 %,
 • Okres od 18 do 48 mc,
 • Uproszczona procedura,
 • Wynajem sprzętu komputerowego,
 • Profesjonalna wycena – posiadamy uprawnienia biegłego sądowego z zakresu wyceny maszyn i urządzeń.

leasing komputerów

Leasing komputerów – procedura uproszczona

 • Wpis do ewidencji lub KRS,
 • REGON,
 • NIP,
 • Kserokopia dowodu tożsamości osoby podpisującej umowy leasingu.

Leasing komputerów – procedura pełna

Dodatkowo do dokumentów powyżej przynosimy Pit 36 za rok ubiegły i aktualną KPiR

w przypadku spółek Bilans i RZiS za rok ubiegły i okres bieżący.

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko opera się o internet i nowoczesne rozwiązania. Leasing komputerów pozwoli na szybszy rozwój Waszej firmy przy minimalnym zaangażowaniu kapitału. Jeśli myślicie o zakupie własnego serwera warto pomyśleć o dotacjach unijnych, gdyż cały sprzęt z grupy IT wchodzi jako urządzenia innowacyjne stosowane na świecie do 5 lat

4 kroki aby uzyskać leasing komputerowy

 1. Wybierasz dostawcę i bierzesz fakturę pro-formę,
 2. Wysyłasz dokumenty wraz z fakturą,
 3. Decyzję wydajemy w ciągu 1 dnia,
 4. Podpisujemy umowę i uruchamiamy płatność.

Zachęcamy do skorzystania z dotacji unijnych – więcej informacji w linku dotacje unijne

leasing komputerów

Leasing komputera na firmę

Leasing komputera na firmę jest bardzo wygodną formą finansowania, gdyż sprzęt komputerowy zwany szybko starzejącym się posiada wysoką amortyzację w wysokości 30 % dlatego można nie tylko skorzystać ze standardowego leasingu operacyjnego ale również z finansowego lub pożyczki leasingowej. Leasing komputera na firmę to również przyśpieszone koszty w Twojej firmie co wiąże się z niższym podatkiem dochodowym.

Oprogramowanie jako wartość materialna i prawna standardowo nie może być finansowane, natomiast kiedy dodamy do tego sprzęt komputerowy możemy taką transakcję przeprowadzić.

Przedmioty leasingowe:

 • komputer stacjonarny,
 • komputer przenośny,
 • monitory oraz TV,
 • serwery,
 • oprogramowanie,
 • meble,
 • urządzenia wielofunkcyjne.

Leasing komputerów wraz oprogramowaniem to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy, zapytaj naszego eksperta o ubezpieczenie informatyczne – w razie problemów informatyk zdalnie się łączy z Twoim komputerem i usuwa błędy.

Zapytaj też o leasing komputerów

w postaci wynajmu długoterminowego

Leasing komputerów IT

Leasing komputera kalkulator