Faktoring odwrotny, zakupowy

Faktoring odwrotny zwany zakupowym, pozwala na zapłatę naszych faktur i rozłożenie zobowiązania na dogodne raty. 

Faktoring odwrotny czyli odwrócony, zakupowy lub zwrotny 

Faktoring odwrotny – zwany odwróconym jest nowością na rynku polskim, pozwala finansować zobowiązania firmy. W praktyce oznacza to że wydłużany jest termin płatności za własne zobowiązania handlowe, środki które zostają w firmie mogą być przeznaczone na inny cel związany z prowadzeniem działalności.

PROMOCJA – kredyt do 600 000 zł – decyzja w 24h 

  • na dowolny cel 
  • bez liczenia zdolności z dochodu 
  • bez wpłaty własnej 
  • działalności gospodarcze i spółki cywilne
  • okres do 120 mc

Faktor płaci w 100% za zobowiązania firmy zgodnie z terminami płatności, natomiast klient spłaca zobowiązania do Faktora z odroczonym terminem płatności do 180 dni lub dłużej. 

Korzyści faktoringu odwrotnego, zakupowego:

  • wydłużenie terminu spłaty za zobowiązania handlowe,
  • środki do dyspozycji na własny cel,
  • poprawa płynności finansowej.

Faktoring odwrócony, odwrotny, zakupowy, zwrotny – księgowanie 

Faktoring odwrócony to nic innego jak usługa za którą otrzymuje fakturę w kwocie netto + 23% VAT, księgujemy ją w tradycyjny sposób kwota netto w koszty uzyskania przychodu, a VAT do rozliczenia. 

faktoring odwrotny, odwrócony, zakupowy, zwrotny

Faktoring odwrotny, zakupowy – schemat 

Faktoring odwrotny polega na zapłacie za Twojej faktury do dostawcy. W tym schemacie przesyłamy swoje faktury, które chcemy zapłacić, a zobowiązanie za zapłacone faktury przez faktora rozbijamy sobie na dogodne raty. 

Faktoring odwrotny, zakupowy – na czym polega?

Faktoring odwrócony jest bardzo podobny do kredytu. Firma faktoringowa udziela nam pożyczki na zapłatę naszych faktur i daje możliwość rozłożenia ich na dogodne raty – najczęściej klienci wybierają rozłożenie na 6 rat. W ofercie mamy również limity do 250 000 zł bez okazywania faktur, również są odnawialne po sześciu miesiącach. 

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej optymalizacji podatkowej 

 

Faktoring odwrócony - odwrotny

FAKTORING ODWROTNY – limit do 50 tys.

W faktoringu odwrotnym możemy sfinansować Twoje faktury, które powinieneś opłacić, finansowanie rozłożymy na dogodny dla Ciebie okres nawet do 180 miesięcy.

Faktoring odwrotny to nic innego jak krótkoterminowy kredyt udzielany do 6 miesięcy na spłatę własnych zobowiązań, większość klientów uzupełnia sobie środki obrotowe jeśli kredyty obrotowe lub tradycyjny faktoring z regresem lub bez nie wystarcza. Firmy faktoringowe dają wtedy dwa limity jeden na faktoring tradycyjny, a drugi na odwrotny. Klient może poruszać się w tych limitach płacąc odsetki za wykorzystaną faktycznie kwotę.

Zapraszamy do spotkania z doradcą

Faktoring odwrotny, odwrócony