Faktoring dla firm

Faktoring dla firm to świetna alternatywa do kredytu a limit faktoringowy nie obniża zdolności finansowej firmy. Faktoring pozwala poprawić płynność już od 1 % miesięcznie.

PROMOCJA – kredyt do 600 000 zł – decyzja w 24h 

 • na dowolny cel 
 • bez liczenia zdolności z dochodu 
 • bez wpłaty własnej 
 • działalności gospodarcze i spółki cywilne
 • okres do 120 mc 

Faktoring dla nowych firm 

Większość firm, przeważnie nowych, potrzebuje kapitału obrotowego. Kredyt jest ciężki do pozyskania jeśli nie mamy odpowiedniej historii i zdolności. Natomiast faktor wydając decyzję może oprzeć się nie tylko na naszej firmie ale ryzyko transakcji może przenieść na naszego kontrahenta z którym współpracujemy. Oznacza to w praktyce że faktoring dla nowych firm lub faktoring na start jest jedną z ciekawszych opcji finansowania kapitału obrotowego. 

Faktoring dla małych firm 

Faktoring kojarzy się z skomplikowaną transakcją i z faktoringu korzystają raczej duże podmioty. W praktyce to nic bardziej mylnego, faktoring dla małych firm to finansowanie pojedynczych faktur już od kwoty 500 zł netto. Faktoring dla małych firm to także wysokie limity z których można korzystać, płacąc za wykorzystaną część limitu, podobnie jak w kredycie obrotowym. 

Faktoring dla firm transportowych 

Faktoring dla firm transportowych to bardzo dobre rozwidnianie jeśli jeździmy dla spedycji a frachty są płacone w dłuższych terminach od 30 do 90 dni. W tym czasie firmy transportowe muszą opłacać kierowców, paliwo i wiele innych wydatków. Faktoring dla firm transportowych rozwiązuje większość problemów z płynnością finansową. 

Niektóre firmy transportowe twierdzą że nie jest im faktoring potrzebny bo sami mogą brać paliwo na odroczony termin płatności. Nic bardziej mylnego, takie paliwo jest droższe w zakupie od 3 do 5% a koszty faktoringu kształtują się między 1 – 2 % z prostej kalkulacji możemy zaobserwować że faktoring podnosi nam zysk, gdyż jest on tańszy niż wzięcie paliwa na termin płatności. 

Zalety faktoringu dla firm

 • Duże limity globalne
 • Poprawia płynność finansową
 • Ciężar pilnowania płatności przechodzi na Faktora
 • Faktor sam windykuje należności
 • Nie obniża zdolności finansowej
 • Dzięki środkom poprawiamy przychody w firmie
Faktoring dla firm

Faktoring dla firm – krok po kroku

 1. Wybierz kontrahentów i prześlij nam ich NIP
 1. Ustalamy wspólnie limit globalny
 1. Podpisujemy umowę

Pamiętaj że zdolność finansową opieramy głównie na kondycji Twoich kontrahentów. Jeśli masz stratę w firmie lub widniejesz w bazach BIK lub KRD nic nie stoi na przeszkodzie otrzymania limitu w Faktoringu dla firm. Uzyskane środki możesz przeznaczyć na wybrane przez Ciebie faktury np. w faktoringu odwrotnym – możemy płacić w ramach limitu Twoje zobowiązania a Ty zwrócisz środki w dogodnym dla Ciebie terminie.

FAKTORING ONLINE – 15 MIN

Dokładnie potrzebujesz tylko 15 minut aby samemu przeprowadzić całą transakcję, nie wychodząc z domu lub biura. Wystarczy wejść na właściwy link faktoringu do 50 000 zł lub od 50 000 do 250 000 zł  i mieć przy sobie fakturę lub faktury do sprzedania w faktoringu. Wypełnij wniosek na faktoring online.

FAKTORING DO 250 000 PLN

W faktoringu do 250 000 zł nie podpisujesz umowy sam określasz jaka faktura będzie przez Ciebie sprzedana. Otrzymasz 100 % wartości faktury, minimalna kwota to 500 zł netto i minimalny okres to 14 dni.

 

FAKTORING OD 50 000 DO 1 000 000 PLN

W faktoringu od 50 000 do 250 000 zł po pozytywnej weryfikacji otrzymasz kurierem umowę do podpisania i będzie pobrana jednorazowa prowizja w wysokości 2%. Poniżej  wykaz dostępnych limitów i miesięczne stawki:

Limit 50 000 zł    790 zł
Limit 100 000 zł 1 480 zł
Limit 150 000 zł 1 800 zł
Limit 200 000 zł 2 120 zł
Limit 250 000 zł 2 450 zł

WEJDŹ NA PONIŻSZY LINK – FAKTORING DO 1 000 000 PLN

 

FAKTORING ODWROTNY – limit do 50 tys.

W faktoringu odwrotnym możemy sfinansować Twoje faktury, które powinieneś opłacić, finansowanie rozłożymy na dogodny dla Ciebie okres nawet do 180 miesięcy.

 

Faktoring dla firm a kredyt

Faktoring dla firm pozwala w formie wypłaty zaliczek do 90 % z każdej faktury na poprawienie płynności finansowej przy nie zmienionych zdolnościach kredytowych. Faktoring często stosowany jest wraz z kredytem obrotowym jako uzupełnienie aktywów obrotowych przedsiębiorstwa. Dużą różnicą na plus faktoringu jest przejęcie przez Faktora pilnowanie i windykacja należności od naszych dostawców i klientów. Dodatkowo każdą transakcję możemy zabezpieczyć na wypadek braku płatności przez dłużnika wykupując odpowiednie ubezpieczenie i w tedy mówimy o faktoringu bez regresu, czyli jeśli kontrahent nie zapłacił, to ubezpieczenie pokrywa straty w firmie faktoringowej.

Faktoring dla firm ma zastosowanie w wielu branżach:

 • produkcyjnych,
 • usługowych
 • i przede wszystkim w handlowych.

Finansowanie poprzez faktoring może być przeznaczony nawet dla jednego kontrahenta i sam decydujesz, które faktury idą do płatności przez Faktora, wysyłając je mailem. W takich transakcjach zyskujesz również przejrzystość i bezpieczeństwo, gdyż Faktor sprawdza kontrakty, umowy, które mogą być niekorzystne dla Ciebie w faktoring dla firm.

Sprawdź swój limit globalny

Poznaj warunki dla Twojej firmy

Zadzwoń już teraz a pieniądze otrzymasz szybciej  

Faktoring dla firm