Franchising

Franczyza – oddział franczyzowy

Zostań Dyrektorem Oddziału w jednej z największej i najdłużej działającej firmy DG – INWEST. Od 1994 roku doradzamy klientom w jaki sposób sfinansować optymalnie zakup. Jedną z największych zalet przyłączenia do sieci to nasz autorski program DG CRM dzięki niemu masz dostęp do porównywarek leasingowych, kredytowych, faktoringu oraz ubezpieczeń. Dodatkowo przy każdej sprawie jest dedykowany opiekun w formia Analityka Finansowego z Centrali DG – INWEST, który jest od początku do końca podpisania i uruchomienia umowy. Dzięki systemowi DG CRM wiesz na jakim etapie jest wniosek klienta jak również możesz sam przygotować umowę w 15 minut dzięki połączeniom z serwerami bankowymi i firm leasingowych.

Oddział Franczyzowy:

Potencjalny klient nie odróżni oddziału franczyzowego od naszego własnego. Nasza firma posiada własne oddziały min. w Białej Podlaskiej od 1999, Warszawie od 2001 roku w Sopocie od 2002, które działają do dziś. Nasz pierwszy oddział franczyzowy powstał w 2011 roku. Jako jedyna sieć oferujemy udział Franczyzobiorcy w każdym przychodzie również tym dodatkowym w postaci bonusów wypłacanych za obrót w danej firmie leasingowej czy banku.

Jako nieliczna firma doradzamy klientom pod kątem podatkowym a nie gdzie jest najtaniej dlaczego ?…..

……Ponieważ czasami wystarczy dobrać odpowiedni produkt finansowy i klient zaoszczędzi na podatku

Mały test: – ile znasz sposób na sfinansowanie zakupu samochodu ?    –   3  leasing / kredyt/ gotówka

My ich znamy trochę więcej:

 1. Leasing operacyjny
 2. Leasing finansowy
 3. Kredyt bankowy
 4. Leasing niska rata
 5. Wynajem długoterminowy
 6. Leasing na kilometry
 7. Pożyczka leasingowa
 8. Zakup za gotówkę

Zobacz film – jak pracujemy

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania :

Kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą doradztwa finansowego działającą na rynku finansowym od 1994 roku. Oferujemy bogaty wachlarz produktów finansowych dla Klientów indywidualnych jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Wierzymy, że dzięki naszym wykwalifikowanym Doradcom oraz sieci dystrybucji, jak i szerokiej ofercie produktowej od naszych Partnerów jesteśmy w stanie w radykalny sposób zmienić użycie nowoczesnych instrumentów finansowych przez klientów detalicznych i instytucjonalnych.

Partnerzy DG – INWEST mają do dyspozycji porównywarki leasingu, kredytów, faktoringu i ubezpieczeń. Dzięki takim narzędziom w dość szybki sposób jesteśmy wstanie porównać oferty:

 •  26 firm leasingowych
 • 18 banków komercyjnych i spółdzielczych
 • 24 firm faktoringowych
 • 16 firm ubezpieczeniowych
 • 21 instytucji pozabankowych

Klienci coraz częściej wybierają do sfinalizowania transakcji finansowych Brokera Finansowego, ponieważ tego typu usługi całkowicie spełniają ich oczekiwania. Natomiast za wyborem firmy DG – INWEST Broker Finansowy przemawiają następujące argumenty: bezpieczeństwo i doświadczenie jakie daje nam prawie 20 letnia obecność na tym rynku, oraz pozycja firmy, atrakcyjne warunki finansowania, minimalne wymogi proceduralne, szeroka gama oferowanych produktów w większości już online. Klienci poprzez stronę www mogą zgłaszać zapytania ofertowe a poprzez aplikację online mają dostęp do swoich wyników finansowych, zawartych umów leasingowych czy kredytowych.

Ponadto mamy w swojej ofercie od naszych stałych Dostawców także klienci mogą liczyć na promocje lub większe rabaty np na nowe samochody do 20 %.
Dzięki długoletniemu doświadczeniu i nowoczesnej strategii działania na rynku finansowym staliśmy się największym Brokerem Finansowym o zasięgu ogólnokrajowym.

Jaką strukturę już posiadamy?

Na dzień dzisiejszy posiadamy Centralę i 3 własne  oddziały regionalne, około 40 oddziałów franczyzowych i ponad 150  punktów obsługi klienta.

Jakie plany na przyszłość?

Docelowo planujemy rozwinąć sieć zewnętrzną sprzedaży i chcemy mieć około 300 punktów partnerskim z tego około 70 Placówek Franchisingowych, myślę, że już niedługo będziemy dysponować taką siecią, gdyż daliśmy możliwość tworzenia swojej sieci partnerskiej  oddziałom  franczyzowym. Oddział pozyskując partnera do współpracy ma stały podgląd na wprowadzane przez niego wnioski i wlicza się to mu do ogólnego obrotu biura co za tym idą większe prowizje. Każdy pozyskany Autoryzowany Partner może pozyskiwać kolejnych i tworzyć swoje struktury a oddziałem nadzorującym cały czas zostaje oddział franczyzowy.

W jakich miastach mogą powstawać oddziały ?

Jeśli chodzi o miasta to nie mamy specjalnych wymagań, mamy szeroki wachlarz usług dla tych dużych firm po jednoosobowe gospodarstwa domowe, choć nie ukrywam, że wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze sektora MŚP.
W jakim regionie planowane są placówki ?
W każdym mieście nawet tam gdzie mamy już punkt jest możliwość współpracy. Nasi eksperci oceniają zgłoszonego kandydata pod kontem osobistym i biznesowym. Z racji że przy każdym kliencie jest nasz analityk finansowy nie wymagamy doświadczenia z branży finansowej, szukamy osób wiarygodnych, otwartych na nowe znajomości to ułatwia budowanie własnych struktur oraz przekłada się na współpracę z dostawcami. Nasza firma oferuję również wyłączność działania także nie zwlekaj z decyzją i omów z nami twój region działania.

Jakie są wymagania od przyszłych kandydatów ?

Wymagania po stronie kandydatów mamy przede wszystkim pod względem doświadczenia sprzedażowego w dowolnej branży. Firma zapewnia sieć szkoleń, które pozwolą swobodnie poruszać się po rynku finansowym. Franczyzobiorcy oraz ich pracownicy dodatkowo mają 20 ekspertów z różnych dziedzin do dyspozycji pod mailem czy telefonem oraz przy każdym wniosku jest opiekun z centrali w postaci analityka, który podpowiada gdzie dana umowa ma najlepsze racje bytu. Dodatkowo przy większych lub cięższych sprawach odbywają się komitety kredytowe co powoduję , że potencjalny Klient trafia do określonego banku po analizach a nie z przypadku co pozwala na skrócenie czasu od złożenia wniosku do decyzji kredytowej lub leasingowej, oraz dobrać odpowiednią ofertę i właściwy produkt finansowy unikając zbędnych kosztów. Umowy są zawierane w naszych placówkach lub w siedzibie Klienta. DG – INWEST nie pobiera prowizji od Klienta, rozliczamy się wyłącznie z instytucjami finansowymi. Posiadamy mobilną sieć sprzedaży, która jest w stanie  dojechać do każdego klienta w Polsce.

Z jakim kosztem muszą liczyć się przyszli partnerzy ?

Koszty są bardzo niewielkie, gdyż DG – INWEST jako nieliczna firma nie narzuca swoich dostawców mebli czy sprzętu komputerowego. Wymogi mamy jedynie co do kolorystyki: ściany w lokalu powinny być w kolorze jasnym najlepiej pastelowy żółty, meble w kolorze brązowym w dowolnym odcieniu.

Na całkowitą kwotę inwestycji składa się kilka wydatków:

 • koszt zakupu mebli – koszt w granicach 1 500 – 2 500 zł
 • koszt zakupu komputera 1 000 zł – 1 500 zł
 • koszt zakupu urządzenia wielofunkcyjnego 300 zł – 500 zł
 • Koszty remontu są bardzo indywidualną sprawą, lokal powinien mieć odpowiedni kolor ścian i wizualizację wewnętrzną, oraz zewnętrzną ( natomiast wizualizację wewnętrzną zapewnia firma DG – INWEST )
 • DG – INWEST pobiera opłat wstępną w wysokości 3 000 zł, opłaty kwartalne rozpoczynają się w drugim kwartale współpracy i kształtują się na poziomie 500 zł ( dostęp do CRM, licencje, szkolenia, materiały reklamowe, własny mail z domeną dg-finanse.pl  i wyłączność na danym terenie ) istnieje również możliwość prowadzenia księgowości w naszym Biurze Rachunkowym w promocyjnej cenie 185 zł
 • Okres zwrotu nakładów jest bardzo szybki i powinien nastąpić w pierwszych kilku miesiącach współpracy.

Czy partnerzy mogą liczyć na pomoc w wybraniu lokalu ?

Oczywiście, że mogą liczyć na pomoc ze z naszej strony przy wsparciu zaprzyjaźnionych biur obrotu nieruchomościami. Lokal powinien posiadać od 20 do 40 m2 nie musi być lokalizacja w centrum, parter jest mile widziany ale nie jest konieczny, ważny jest parking dla Klienta aby mógł spokojnie zaparkować a nie tracić czas na szukanie miejsca postojowego. Dopuszczeniem się otwarcie oddziału w formie wirtualnego biura gdzie mamy obsługę korespondencji i wynajem salek na spotkania z klientami.

Na co mogą liczyć partnerzy ?

Oferujemy naszym Partnerom sieć szkoleń produktowych i sprzedażowych. Dostęp do programu DG CRM, który na bieżąco informuję nas o cyklu życia wniosku, aplikacja działa na urządzeniach mobilnych także przy pomocy telefonu jesteś w stałym kontakcie z centralą firmy. System posiada również komunikator z działem analiz oraz dostęp do bazy klientów. Przy każdym wniosku otrzymujesz pomoc od naszego analityka finansowego, który podpowie w jakiej instytucji ulokować klienta. W każdej chwili możesz skontaktować się z jednym z 20 ekspertów produktu i omówić sprawę potencjalnego klienta. Otrzymujesz również  bezpośredni dostęp do 21 aplikacji bankowych i leasingowych, gdzie jesteś w stanie przygotować ofertę w ciągu 1 minuty i otrzymać decyzję i umowę dla klienta w niecałą godzinę.

Dodatkowo korzystasz ze sprawdzonych metod pozyskiwania dostawców takich jak komisy samochodowe, nasz dział marketingu przygotuje dla Twojego oddziału reklamę w internecie, która będzie się wyświetlać w obszarze 50 km od twojego biura. Na początek otrzymasz również bazę klientów z Twojego regionu oraz pozyskamy dla Ciebie parę  komisów samochodowych abyś od początku swojej działalności miał przychody z transakcji.

Franchising

Co jest największą przeszkodą ?

Myślę że największą przeszkodą jest pytanie „ Czy sobie poradzę …. „ i to jest duży błąd od początku do końca, czyli od podpisania umowy o współpracę jest wsparcie z analityków, ekspertów oraz szkoleniowców z DG – INWEST. Jako jedyna firma na rynku oferujemy opiekę doświadczonych analityków finansowych na każdym etapie procesowania wniosku dzięki temu posiadamy fachową obsługę klienta co przekłada się na polecenia naszych usług kolejnym osobom i firmom.

Czy występuję sezonowość ?

W naszej branży nie ma sezonowości, choć możemy zaobserwować zwiększenie sprzedaży pod koniec roku jak Klienci szukają kosztów uzyskania przychodu i najczęściej wybierają wówczas leasing operacyjny.

Jak widzimy branżę finansową ?

Rynek usług finansowych mocno się zmienia, banki już coraz rzadziej chcą pracować z pojedynczymi biurami, oddają lokalne firmy pod operatorów bankowych lub brokerów finansowych. Uważają że tylko duża sieć jest rentowna dla instytucji oferujące finansowanie. Kontaktują się z jedną osobą odpowiedzialną za współpracę a szkolenia odbywają się już u brokerów finansowych i to oni dbają o jakość obsługi klienta i dbają o etykę w tym biznesie. Niektóre banki utworzyły własnych operatorów bankowych, którzy podkreślają że są niezależnymi doradcami a tak naprawdę oferują produkty firmy matki, dlatego warto sprawdzić czy faktycznie są niezależni. Dotyczy to również firm leasingowych często możemy je spotkać w salonach samochodowych oferujące niskie koszty leasingu, niestety nie jest to do końca prawdą. DG – INWEST wyszło na przeciw oczekiwaniom i wprowadziło możliwość zakupu nowego samochodu z rabatem do 20% dla każdego klienta.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

Daniel Gawryczuk
+48 608452453
+48 22 402 61 12
dg@dg-finanse.pl

DG – INWEST FINANSE & LEASING 
03-707 Warszawa ul.Floriańska 6 /02
( wejście od ulicy Jagiellońskiej vis a vis nr 30 )