Kredyt hipoteczny

Kredyt Hipoteczny 2%

Na pierwsze mieszkanie lub dom możesz uzyskać dofinansowanie w postaci dopłat do rat przez pierwsze 120 miesięcy. Maksymalna kwota kredytu wynosi 500 000 zł dla osób przystępujących pojedynczo oraz dla małżeństw i rodziców z dzieckiem kwota kredytu może wynieść do 600 000 zł. Kwotę kredytu ustala się odejmując wkład własny od wartości mieszkania. Wkład własny nie może być wyższy niż 200 000 zł, co w praktyce można kupować mieszkania nie droższe niż 800 000 zł. Jeśli chodzi o cenę za metr jest ona dowolna ważne abyśmy mieścili się w opisanych parametrach.

Najważniejsze założenia kredytu hipotecznego 2%

 • Kredyt dostępny już w lipcu 2023 roku
 • Maksymalny kredyt to 600 tys. zł
 • Na pierwsze mieszkanie
 • Osoby nie starsze niż 45 lat

W kredycie hipotecznym 2% można zakupić mieszkania z rynku pierwotnego jak również wtórnego. Dodatkowo też możemy sfinansować sobie budowę domu a działka może być wkładem własnym do uzyskania kredytu. Wartość wkładu własnego określają poszczególne banki i wynosi on minimalnie od 10 do 20% w zależności od polityki banku. Minimalny okres kredytu to 15 lat a maksymalny 30 lat.

Zapisz się na kredyt hipoteczny 2% już dziś…

…Nie czekaj trwają zapisy na kredyt hipoteczny 2% – ma on starczyć na 30 – 40 tysięcy umów, wyślij swoje dane na biuro@dg-finanse.pl lub zadzwoń 664 12 34 00 a sprawdzimy Twoją zdolność i wpiszemy Cię do banku abyś otrzymał dopłatę do kredytu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe raty wraz z dopłatą do kredytu hipotecznego 2%

Kredyt hipoteczny 2%

Jak uzyskać kredyt hipoteczny 2%

Kredyt hipoteczny 2% jest ciekawym rozwiązaniem na pierwsze mieszkanie lub dom, pozwala zaoszczędzić dosyć dużo środków gdyż w pierwszych latach odsetki mamy największe a to właśnie do nich dostajemy dopłatę. W tej chwili mamy też dosyć wysokie stopy procentowe, które mają wysoki wpływ na wysokość raty. Jest to okres przejściowy i za jakiś czas w perspektywie kilku lat raczej będą spadać co spowoduje też obniżenie kwoty kredytu, która po 10 latach może być na podobnym poziomie co rata wraz z dopłatą rządową.

Kredyt Hipoteczny na mieszkanie

Kredyt hipoteczny w DG – INWEST to nie tylko wybór odpowiedniego banku ale również pomoc w znalezieniu mieszkania. Nasi doradcy finansowi przygotują specjalną ofertę i podpowiedzą o nowych inwestycjach w Twoim mieście. Dodatkowo możesz pozyskać 10 % w programie MDM.

Kredyt hipoteczny na dom

Kredyt hipoteczny na dom może być dofinansowany do 50 000 zł z z racji domu energooszczędnego oraz możesz pozyskać 10 % z programu MDM. Jak również w tym roku nasz rząd ma wprowadzić dodatkowe kwoty na budowę domu które wszystkie razem mogą wynieść aż 164 000 zł.

Krok po kroku do kredytu hipotecznego

 1. Wybierasz nieruchomość
 2. Składasz dokumenty do DG – INWEST
 3. Podpisanie umowy i wypłata środków
 4. Ubezpieczenie domu

kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny – jak wybrać nieruchomość?

Potencjalny inwestor, podejmując decyzję o nabyciu nieruchomości nie może sugerować się ceną za metr działki lub powierzchni  mieszkalnej ( PUM ) czy użytkowej ( PU ). Powinien dokonać wielu analiz począwszy od lokalizacji.

Lokalizacja – najważniejszy czynnik inwestora, ilość ziemi jest naturalnie ograniczona, co przekłada się na stały wzrost jej wartości wspierany przez rozwój gospodarczy i wzrost zamożności społeczeństwa.

Infrastruktura – czyli najbliższe otoczenie, rozwinięta komunikacja,  szkoły, opieka zdrowia. Ważnym punktem jest przejrzenie planu zagospodarowania przestrzennego dostępnego w urzędach gmin i miast, pozwoli nam na określenie czy za oknem nie będziemy mieli drogi szybkiego ruchu, utylizacji odpadów, wszystko to może nam obniżyć wartość z inwestycji.

Rodzaj nieruchomości :

Nieruchomości mieszkaniowe: 

 • mieszkania
 • apartamenty
 • domy jednorodzinne
 • działki rolne

Nieruchomości komercyjne:

 • lokale usługowe
 • apart-hotele
 • hotele
 • biurowce
 • działki budowlane

W zależności od zasobu portfela lub zdolności finansowej  możemy wybrać sobie jedną z kilku możliwości.

Na Inwestycje mieszkaniowe  banki oferują nawet 100 % finansowania. Lokowanie środków na rynku komercyjnym zaczyna się od 20 % wkładu własnego, który dosyć szybko bo w terminie do 60 dni może być zwrócony na nasze konto. Tak drogi czytelniku jest to podatek od towarów i usług VAT 23%,  możesz go odzyskać nawet wtedy kiedy nie prowadzimy działalności. Kredyt hipoteczny oferujemy już od 3,90%

Oblicz ratę swojego mieszkania

 

kredyt hipoteczny

Od czego zacząć sprawdzanie mieszkania?

Deweloper  – od kiedy funkcjonuję, jakich inwestycji dokonał, większość deweloperów zakłada spółki celowe mogą się różnić nazwami ale warto w KRS https://ems.ms.gov.pl/  sprawdzić kto jest końcowym właścicielem. Spółka celowa jest bardzo popularną formą inwestycji zarówno dla banku, który finansuję transakcje oraz dla samego inwestora ( dewelopera ) który po zakończeniu sprzedaży szybko przeanalizuje stopę zwrotu.

Grunt – pamiętajmy o sprawdzeniu, kto jest właścicielem http://ekw.ms.gov.pl , może okazać się że jest urząd miasta, oznacza to że będziemy płacić dodatkowo kwotę za użytkowanie wieczyste, wysokość ustalana jest w zależności od lokalizacji oraz wyceny gruntu, sprawdzić możemy to w urzędzie gminy lub miasta.

Budujemy własnymi siłami!!!

Plan zagospodarowania przestrzennego określa nam jaką nieruchomość możemy wybudować, jaka wysokość może mieć , metraż w porównaniu do wielkości działki ( PUM lub PU ), jaki będzie dach czy skośny czy płaski.  Po zapoznaniu się z planem możemy udać się do biura projektowego lub kupić gotowy projekt spełniający warunki. Po wybraniu projektu możemy się udać o pozwolenie na budowę i zacząć inwestycję.

W ofercie posiadamy domy energooszczędne i pasywne ceny od 2 600 zł / m2 – sprawdź ile wyniesie Twój dom w stanie deweloperskim lub wykończony pod klucz.

kredyt hipoteczny

Jak wybrać mieszkanie a jak finansowanie ?

Wybór mieszkania i lokalizacji to prosta rzecz, jednakże wybór finansowania często staję się problemem. Zła decyzja to nie tylko odpowiedź negatywna, może się również okazać, że po podpisaniu umowy czekają nas dodatkowe koszty. Przy podejmowaniu decyzji warto zapoznać się z poniższymi pojęciami:

Spread – różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży oparty na rynku Forex popularnie używa się skrótu FX. Każdy bank stosuje swoje kursy są one nie korzystne dla klientów dlatego zachęcamy do porównania kursów w naszym kantorze

WIBOR – wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku międzybankowym. Przeważnie banki w kredytach hipotecznych korzystają z trzymiesięcznego wiboru ( 3M ) czym jest większy np. 6M tym bardziej niekorzystny.

Marża banku – jest to składowa część oprocentowania kredytów udzielanych przez bank. Jeśli oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 3%, a WIBOR 3M wynosi 2%, wówczas marża banku jest na poziomie 1%. Marża banku to wartość, jaką bank zarabia udzielając nam kredytu.

Czekamy na Twój telefon !!!!

 

kredyt hipotecny