Leasing samochodów

Leasing samochodowy nie jest skomplikowaną procedurą i stanowi jedną z korzystniejszych form finansowania. Wszystko to sprawia, że na takie rozwiązanie decydują się zarówno firmy, które od dawna działają na rynku, jak i te, które dopiero rozpoczęły swoją działalność.


Leasing samochodów

Leasing samochodowy ‒ na czym polega?

Leasing samochodowy określić możemy jako połączenie kredytu oraz wynajmu. Po podpisaniu umowy leasingowej leasingobiorca otrzymuje w użytkowanie samochód w zamian za spłacenie uprzednio ustalonych rat leasingowych. Czas użytkowania samochodu określony jest w umowie.

Wysokość rat leasingowych

Wysokość rat leasingowych zależy między innymi od ceny samochodu, liczby miesięcy, na które podpisywana jest umowa, wysokości wkładu własnego.

Samochód nie jest własnością leasingobiorcy, ale firmy leasingowej. W zależnoci od ustaleń po zakończeniu umowy samochód może wrócić do firmy leasingowej lub pozostać w rękach leasingobiorcy.

Dostępne są modele aut z logo różnych producentów, nowe i używane, dzięki czemu każdy z zainteresowanych może znaleźć pojazd dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Leasing samochodów dostawczych

Leasing samochodów dostawczych to jedna z korzystniejszych form finansowania. Leasingobiorca w zamian za spłacanie comiesięcznej raty leasingowej otrzymuje w użytkowanie samochód dostawczy. W zależności od ustaleń po zakończeniu umowy samochód pozostaje w rękach leasingobiorcy lub wraca do firmy leasingowej. 


Warto podkreślić, że sprawnie działający dostawczak z pewnością ułatwi wykonywanie wielu prac i zwiększy konkurencyjność przedsiębiorstwa. 

Leasing samochodów dostawczych


Leasing samochodu dostawczego ‒ zalety:

Jakie są największe zalety leasingu samochodów dostawczych, wymienić tutaj możemy takie plusy, jak: 

  • procedura leasingowa jest prostsza i mniej czasochłonna niż procedura kredytowa
  • leasing nie zmniejsza zdolności kredytowejwydatki związane z finansowaniem firmowego pojazdu dostawczego możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu
  • nie musimy wykładać sporej sumy pieniędzy, spłacamy wyłącznie raty leasingowe. 

Oferty leasingowe


Leasingobiorcy do wyboru mają samochody dostawcze wielu marek i w różnej cenie. Bez względu na to czy leasingowi podlega nowe, czy używane auto, formalności nie nalezą do skomplikowanych. Większość spraw załatwić można online lub telefonicznie.

Przykładowe raty: 


Leasing samochodu, leasing samochodowy, leasing samochodów

leasing samochodów niska rata

oferta leasingu samochodu

Leasing samochodowy ‒ formalności

W większości przypadków do czynienia mamy z procedurą uproszczoną. A kwestie związane z leasingiem załatwić można bardzo sprawnie ‒ w większości online lub telefonicznie. Przy podpisywaniu umowy leasingowej konieczne będą takie dokumenty, jak:

uzupełniony i podpisany wniosek leasingowy
NIP, REGON oraz KRS,
kserokopie dowodów osobistych osób upoważnionych

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących leasingu zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

Zanim podejmiesz decyzję zwróć się o bezpłatną pomoc do Doradca Podatkowy

leasing na start dla firm

singu na start jest świetną opcją na rozwinięcie własnego biznesu.

Oblicz ratę leasingu na naszym kalkulatorze

Leasing na start dla nowych firm