Leasing paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii to przyszłość, panele fotowoltaiczne montowane dachach domów jednorodzinnych i biurowcach dają wymierne oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd.

Leasing paneli fotowoltaicznych

W zależności czy potrzebujemy niewielką ilość paneli do wykorzystania w domu prywatnym bądź w firmie, możemy skorzystać z leasingu paneli fotowoltaicznych. Leasing operacyjny na taki przedmiot może trwać od 48 do 84 miesięcy ze względu na niską stawkę amortyzacji, która wynosi 10% w skali roku.

Popularność paneli fotowoltaicznych jest coraz większa ze względu na dopłaty z różnych programów unijnych min. z program „czyste powietrze” się do tego przyczynił. Kolejnym aspektem jest odchodzenie od paliwa płynnego typu benzyna, olej napędowy i gaz i zastępowanie ich silnikami elektrycznymi. Na ulicach już możemy spotkać dużą ilość samochodów elektrycznych, na których też można wiać dotację z programu – „Mój elektryk”

W przypadku przydomowej instancji fotowoltaicznej – możemy poprosić aby firma energetyczna z którą mamy podpisaną umowę założyła nam gniazdo do ładownia samochodu z naszej instalacji fotowoltaicznej.

leasing paneli fotowoltaicznych

 

Więcej o -> leasingu fotowoltaiki <- znajdziesz tutaj