Leasing paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii to przyszłość, panele fotowoltaiczne montowane dachach domów jednorodzinnych i biurowcach dają wymierne oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd.

Leasing paneli fotowoltaicznych

W zależności czy potrzebujemy niewielką ilość paneli do wykorzystania w domu prywatnym bądź w firmie, możemy skorzystać z leasingu paneli fotowoltaicznych. Leasing operacyjny na taki przedmiot może trwać od 48 do 84 miesięcy ze względu na niską stawkę amortyzacji, która wynosi 10% w skali roku.

Popularność paneli fotowoltaicznych jest coraz większa ze względu na dopłaty z różnych programów unijnych min. z program „czyste powietrze” się do tego przyczynił. Kolejnym aspektem jest odchodzenie od paliwa płynnego typu benzyna, olej napędowy i gaz i zastępowanie ich silnikami elektrycznymi. Na ulicach już możemy spotkać dużą ilość samochodów elektrycznych, na których też można wiać dotację z programu – „Mój elektryk”

W przypadku przydomowej instancji fotowoltaicznej – możemy poprosić aby firma energetyczna z którą mamy podpisaną umowę założyła nam gniazdo do ładownia samochodu z naszej instalacji fotowoltaicznej.

leasing paneli fotowoltaicznych

Leasing farmy fotowoltaicznej

Farma fotowoltaiczną może być zbudowana na potrzeby własne lub na sprzedaż energii do operatora. W każdym przypadku na wybudowanie takiej farmy powinniśmy uzyskać zgodę nie tylko budowli ale również zgodę od firmę energetycznej na odkup energii z naszej farmy. Zgoda jest wymagana ze względu na infrastrukturę energetyczną i często się zdarza że nie jest ona przygotowana pod nasz odbiór energii z farmy fotowoltaicznej.

W zależności od rodzajów i mocy paneli fotowoltaicznych potrzebujemy około 1 hektara w przeliczeniu ponad 2 000 paneli fotowoltaicznych powinno dać nam moc 1 MW. Działka może być dzierżawiona lub własna na podstawie tych informacji przydzielany jest leasing na farmę fotowoltaiczną.

Leasing paneli fotowoltaicznych – krok po kroku

  1. Wybierz dostawcę i uzgodnij z nim wielkość sieci
  2. Poproś go o przesłanie faktury proforma
  3. Na podstawie tych danych przygotujemy ofertę
  4. Po akceptacji poprosimy Cię o przesłanie dokumentów firmy
  5. Po otrzymaniu decyzji pozytywnej – podpisujesz umowę
  6. Odbieramy całą instalacje fotowoltaiczną

Kalkulator leasingu paneli fotowoltaicznych