Kalkulator faktoringu

    Kalkulator faktoringu

    Oferta zostanie wysłana na Twój adres e-mail

    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 r. Nr 144 poz. 1204).

    Kalkulator faktoringu – pozwala obliczyć koszt pożyczonych środków. Koszty liczone są w cyklu dziennym lub za pełne miesiące.

    Z faktoringu możemy skorzystać, jeśli mamy wystawione faktury na termin płatności przynajmniej na 14 dni a maksymalnie nawet na 180 dni.

    Faktoring dla firm

    KALKULATOR FAKTORINGU

    Z faktoringu można korzystać w postaci globalnego limitu ustalonego przy podpisaniu umowy lub sprzedając tylko poszczególne faktury, pojedynczą faktura powinna opiewać na minimalną kwotę 500 zł. Za przesłane faktury, Faktor wysyła zaliczkę w postaci 80% wartości faktury, różnica dopłacana jest po zapłacie kontrahenta. W przypadku limitu globalnego, przy podpisaniu umowy ustalana jest jednorazowa prowizja za udzielnie w zależności od firmy i kwoty od 1 do 3% dzięki limitowi, wiemy w jakich kwotach możemy się poruszać. Bardzo popularnym rozwiązaniem są też płatności ryczałtowe za dany limit, bez różnicy od stopnia jego wykorzystania.

    Rodzaje faktoringu:

    •  pełny (bez regresu),
    •  niepełny (z regresem),
    •  cichy  (niejawny),
    •  odwrotny (odwrócony),
    •  krajowy (PLN),
    •  zagraniczny (USD, EUR, CHF).

    Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom rachunkowym, poprzez program do wystawiania faktur, możemy od razu faktury wystawione na termin finansować za pomocą faktoringu. Jest to doskonałe narzędzie do podtrzymania płynności finansowej.

    PROMOCJA – kredyt do 600 000 zł – decyzja w 24h 

    •  na dowolny cel,
    • bez wpłaty własnej,
    • działalności gospodarcze i spółki cywilne,
    • okres do 120 mc.

    Koszt faktoringu

    Koszt w faktoringu podaje się w odniesieniu miesięcznym, często przeliczanym na dni. Jeśli w ofercie widzimy że koszt pożyczki na 30 dni wynosi 2% to faktycznie płacimy dodatkowo 2%. Niektórzy przeliczają to na oprocentowanie roczne 12 x 2% = 24%. nNiestety suma wychodzi spora, ale powinniśmy podejść do tego w inny sposób. Koszt faktoringu powinniśmy przeliczyć na korzyści, które możemy osiągnąć dzięki gotówce którą posiadamy. Jeżeli prowadzimy firmę transportową i płacimy za paliwo na termin płatności np. 30 dni to powinniśmy zwrócić uwagę jaki otrzymalibyśmy dodatkowy rabat przy płatności za gotówkę (często jest to nawet 5%) co z prostej kalkulacji wynika, że faktoring nie jest kosztem, a daje dodatkowe profity w postaci zysku 5-2% = 3%.

    Kolejnym przykładem może być firma budowlana, która zamawia materiały na termin, lub bierze kredyt kupiecki w składzie budowlanym co podraża ceny materiałów. Gdybyśmy zaczęli negocjować ceny z informacją, że płacimy  gotówką, otrzymujemy kolejne rabaty, często znacznie większe niż koszt faktoringu.

    Kolejnym aspektem w odróżnieniu od kredytu, na cały koszt otrzymujemy fakturę prowizyjną, gdzie kwotę netto księgujemy w koszty. Wówczas VAT możemy całkowicie odliczyć, czyli 19% podatku dochodowego i 23 % VAT daje nam tak naprawdę kolejne oszczędności w postaci niższych podatków.

    Koszt faktoringu kalkulator

    Dodatkowo możesz sprawdzić swojego kontrahenta, czy jest wypłacalny, dzięki naszej współpracy z wywiadownią gospodarczą. Natomiast jeśli nie jesteś pewny swojego kontrahenta zastosuj faktoring bez regresu zwany faktoringiem pełnym. Działa to na zasadzie ubezpieczenia transakcji przez firmę ubezpieczeniową Hermes.

    Kalkulator faktoringu pokazuje nam jedną z najlepszych ofert z pośród 15 firm faktoringowych, pełna oferta dostępna jest w porównywarce faktoringu.

    Zapraszamy do kontaktu

    Kalkulator faktoringu