Faktoring dla firm

Faktoring dla firm to świetna alternatywa do kredytu a limit faktoringowy nie obniża zdolności finansowej firmy. Faktoring pozwala poprawić płynność już od 1 % miesięcznie.

Zalety Faktoringu dla firm

  • Duże limity globalne
  • Poprawia płynność finansową
  • Ciężar pilnowania płatności przechodzi na Faktora
  • Faktor sam windykuje należności
  • Nie obniża zdolności finansowej
  • Dzięki środkom poprawiamy przychody w firmie

 

Faktoring dla firm

Faktoring dla firm a kredyt

Faktoring dla firm pozwala w formie wypłaty zaliczek do 90 % z każdej faktury na poprawienie płynności finansowej przy nie zmienionych zdolnościach kredytowych. Faktoring często stosowany jest wraz z kredytem obrotowym jako uzupełnienie aktywów obrotowych przedsiębiorstwa. Dużą różnicą na plus faktoringu jest przejęcie przez Faktora pilnowanie i windykacja należności od naszych dostawców i klientów. Dodatkowo każdą transakcję możemy zabezpieczyć na wypadek braku płatności przez dłużnika wykupując odpowiednie ubezpieczenie i w tedy mówimy o faktoringu be regresu, czyli jeśli kontrahent nie zapłacił to ubezpieczenie pokrywa straty w firmie faktoringowej.

Faktoring dla firm

Faktoring dla firm ma zastosowanie w wielu branżach produkcyjnych, usługowych i przede wszystkim w handlowych. Faktoring może być przeznaczony nawet dla jednego kontrahenta i sam decydujesz, które faktury idą do płatności przez Faktora wysyłając je mailem. Faktoring dla firm to również przejrzystość transakcji i bezpieczeństwo gdyż Faktor sprawdza kontrakty, umowy, które mogą być niekorzystne dla Ciebie.

Faktoring dla firm – krok po kroku

  1. Wybierz kontrahentów i prześlij nam ich NIP
  2. Ustalamy wspólnie limit globalny
  3. Podpisujemy umowę

Pamiętaj że zdolność finansową opieramy głównie na kondycji Twoich kontrahentów. Jeśli masz stratę w firmie lub widniejesz w bazach BIK lub KRD nic nie stoi na przeszkodzie otrzymania limitu w Faktoringu dla firm. Uzyskane środki możesz przeznaczyć na wybrane przez Ciebie faktury np. w faktoringu odwrotnym – możemy płacić w ramach limitu Twoje zobowiązania a Ty zwrócisz środki w dogodnym dla Ciebie terminie.

Sprawdź swój limit globalny

Poznaj warunki dla Twojej firmy

Zadzwoń już teraz a pieniądze otrzymasz szybciej  

Faktoring dla firm

Tagi: Faktoring dla firm, faktoring firmowy